10. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców już nami!

Podsumowując krótko: było super – poważnie, ale i zabawnie, naukowo, ale i z przymrużeniem oka. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu po raz kolejny został pobity rekord liczby uczestników – aż 77 tysięcy osób wzięło udział w pokazach, eksperymentach, warsztatach, spotkaniach z naukowcami, grach i konkursach. Nie były nam straszne dinozaury, stylometria w literaturze, kuchnia molekularna, pisanie atomami czy kwadraty magiczne. Ach, jaki fascynujący jest świat naukowców!

Po raz kolejny otrzymaliśmy również od Was wyraźny sygnał, że to Wam się podoba i że po stokroć warto organizować kolejne edycje Nocy!

Garść faktów o Małopolskiej Nocy Naukowców 2016

Wydarzenie powstało przy współudziale prawie 40 Partnerów – szkół wyższych, instytutów badawczych i konsorcjów badawczych firm, które w większości od wielu lat angażują się w tworzenie programu Małopolskiej Nocy Naukowców. Bogatą ofertę programową zapewniliśmy  w 6 miastach – Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Niepołomicach, Skawinie i Andrychowie – łącznie w 70 lokalizacjach. A tam dla żądnych wrażeń przygotowaliśmy: 600 warsztatów, 500 pokazów i demonstracji, 130 wykładów, 90 wizyt w miejscach pracy naukowców, 20 wystaw oraz 80 gier, zabaw, konkursów i quizów.

Jak to się stało, że się znów udało?

Po pierwsze, i najważniejsze, niczego nie osiągnęlibyśmy bez Was, szanownych uczestników. Tłumy dzieci, młodzieży i dorosłych (bo każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie) odwiedzających licznie uczelnie i inne instytucje biorące udział w wydarzeniu to żywy dowód na to, że Noc Naukowców to wydarzenie pożądane i doceniane przez mieszkańców naszego regionu.

Po drugie nieocenieni Partnerzy Nocy Naukowców, którzy, jak zawsze, znakomicie przygotowali mnóstwo atrakcji. Otwarte uczelnie, instytucje naukowe, centra badawcze … I wszędzie tam nasi drodzy NAUKOWCY gotowi dzielić się z Wami z jednej strony swoimi pasjami, zainteresowaniami, a z drugiej – zdobyczami najnowocześniejszej techniki oraz  wynikami najnowszych badań.

Jesteśmy niezwykle dumni, że również swoją pracą mogliśmy przyczynić się do ogromnego sukcesu, jakim okazała się być Małopolska Noc Naukowców 2016!

Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i już dziś zaczynamy intensywne przygotowania do Małopolskiej Nocy Naukowców 2017, na którą serdecznie zapraszamy!

Koordynator Małopolskiej Nocy Naukowców

Departament Rozwoju Gospodarczego, Zespół ds. Współpracy Gospodarczej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego