fbpx

Nadchodzi 15. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców

Rok za rokiem, tydzień za tygodniem, dzień za dniem. Czas płynie, a wraz z nim zbliża się 15. jubileuszowa edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Już nie możemy się doczekać , gdy po raz kolejny święto nauki, wiedzy i edukacji zawita do Małopolski.

W tym wyjątkowym czasie, gdzie każdy z nas oswoił się z maseczką i dystansem społecznym, wydarzenie, które zostało stworzone specjalnie dla wszystkich sympatyków naukowych wrażeń, nie może się nie odbyć!

Już po wakacjach, gdy rok szkolny zacznie rozgrzewać swoje silniki, a pierwsze kartkówki spadną jak grom z jasnego nieba, nadejdzie wyjątkowy piątek. Jedyny taki w roku i jedyny w Polsce – bo w Małopolsce!  24 września 2021 – to dzień, który na pewno zostanie na dłużej w naszej pamięci. Będzie to wieczór wyjątkowy, bo naukowy a w dodatku pełen doświadczeń, pokazów i nowych wrażeń. Naukowcy z małopolskich ośrodków badawczych oraz uczelni wyższych, przybliżą nam nie tylko świat pierwiastków chemicznych i reakcji, ale też różnorakich sił oraz eksperymentów, o których nam się nawet nie śniło. Badacze podpowiedzą nam również jak dbać o środowisko w nowoczesnym stylu.

Co w programie ?

Od tygodni mądre głowy z Małopolski opracowują program jubileuszowej edycji wydarzenia. Gromadzą informacje, myją kolby elrenmajerki , łączą substancje chemiczne i pomysły tak, by program Nocy Naukowców został na długo w pamięci uczestników. Na pewno nie zabraknie warsztatów, pokazów, doświadczeń i konkursów. Jak co roku, każdy będzie mógł zajrzeć do laboratorium (nawet wirtualnie), wysłuchać naukowych wykładów czy wziąć udział w grach i zabawach zgłębiając jednocześnie tajniki naukowych zawiłości.  Szykuje się też kilka nowości. Do tegorocznej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców przygotowuje się po raz pierwszy Centrum Edukacji i Zmysłów WOMAI. Bądźcie czujni, bo program pojawi się już w krótce na naszej stronie.

Jak rozpocząć przygotowania do święta nauki?

Natychmiast! Już teraz stwórz swoją pracę plastyczną i weź udział w konkursie  „EKO-MOC NAUKOWCA”. Konkurs organizowany w ramach wydarzenia to element, którego nie może zabraknąć i w tym roku. Kreatywność oraz materiały pochodzące z recyclingu dadzą Ci szansę na wygraną. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas inauguracji Małopolskiej Nocy Naukowców – 24 września br. Nożyczki, klej i zrób pracę że hej! Więcej  szczegółów o konkursie na: https://nocnaukowcow.malopolska.pl/konkurs/

Dostosuj