Muzeum AGH-Patrzę, słucham, eksperymentuję! Wystawa interaktywna

Opis wydarzenia:

Organizator: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Obszar: inteligentne i bardziej zielone miasta

Patrzę, słucham, eksperymentuję!

Wystawa interaktywna.

Każdy z nas w głębi jest wielkim naukowcem, eksperymentatorem ciekawym praw rządzących światem. Kto z nas nie zastanawiał się, dlaczego jabłko spada na ziemię albo czym tak naprawdę jest światło? Wielu pragnie poznać i zrozumieć reguły rządzące naszym światem. Jednak najlepszą drogą do zrozumienia jest samodzielne wykonanie doświadczeń, które w prosty sposób tłumaczą piękno fizyki.

Wystawa interaktywna poświęcona prawom rządzącym w przyrodzie będzie podróżą nie przez świat równań i wzorów, a przez krainę eksperymentów i samodzielnych poszukiwań praw fizyki. Stanie się okazją do przeprowadzenia szeregu różnorodnych doświadczeń. Pozwoli na lepsze zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości i na dostrzeżenie fizyki ukrytej w codziennym życiu. Uczestnicy będą mogli poczuć się jak prawdziwi odkrywcy i obudzić głęboko skrywaną naturę naukowca.

Podczas wystawy będzie można położyć się na łóżku z 5 tysięcy gwoździ, posłuchać piosenek granych przez pociąg lub spojrzeć na świat iluzji optycznych. Czeka na Was aż 30 eksperymentów, do wykonania własnymi rękoma!

 

Otwarcie wystawy o godz. 14.00
Serdecznie zapraszamy

Informacje:

ADRES : aleja Adama Mickiewicza 30; Kraków

LOKALIZACJA WYDARZENIA : budynek C-2, V piętro. Wejście od ul. Czarnowiejskiej Budynek C-3

Skip to content