Naukowcy a wyzwania współczesnego świata

Opis wydarzenia:

Organizator: Korporacyjne Centrum Technologiczne ABB

Obszar: inteligentne i bardziej zielone miasta

Zapraszamy Was na krótki spacer pod rękę z nauką 😉

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy 3 etapowe zwiedzanie naszego centrum technologicznego i spotkania z naszymi naukowcami i pracownikami!

Pokażemy Wam jakie wyzwania na co dzień podejmują naukowcy, jak walczą z ociepleniem klimatu i starają się o naszą planetę. Udowodnimy, że każdy z Was może wziąć udział w tym procesie i stać się „green hero” 😊 Pokażemy Wam co i jak robić aby było mniej śmieci a więcej zieleni wokół nas.

Zbudujemy w łatwy sposób źródło energii elektrycznej oraz zmontujemy prosty silnik elektryczny przy użyciu elementów które możemy znaleźć w naszym otoczeniu.

”Nie trzeba być kapitanem by sterować statkiem”  – Czy zastanawialiście się kiedyś jak steruje się wielotonowym statkiem? Czy ciężko jest manewrować i mijać przeszkody? Jak być Eco Kapitanem i stosować eco-driving na statku? Zdalnie sterowane statki, dlaczego nie? Udowodnimy, że każdy może poczuć się jak Kapitan i to prawie bez wychodzenia z domu. Postaramy się przybliżyć wam zagadnienia związane z optymalizacją oraz bezpieczeństwem transportu morskiego i to bez dostępu do morza.

Informacje:

ADRES : Starowiślna 13a, Kraków

LOKALIZACJA WYDARZENIA : Recepcja Korporacyjnego Centrum Technologicznego ABB

Skip to content