Naukowe aktywności plenerowe

Opis wydarzenia:

Organizator: Województwo Małopolskie i Eksperymentatorzy

Obszar: inteligentne i bardziej zielone miasta

Na uczestników „Małopolskiej Nocy Naukowców 2022” czeka moc plenerowych 👩‍🔬 atrakcji przed Gmachem Głównym Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. A to wszystko w niezwykłym otoczeniu samolotów.

W programie m.in.:

  • Interaktywny PARK PRAW NATURY, czyli naukowa ekspozycja, gdzie każdy będzie mógł odkrywać naukowe tajemnice i sprawdzić z jakimi prawami natury mamy do czynienia na poszczególnych stanowiskach. Na ekspozycji dostępne będą m.in.:
  • KOŁA OPTYCZNE – Przyjrzyj się nieruchomej tarczy. Następnie zacznij nią szybko obracać. Co widzisz? Każde z kół powoduje inne złudzenie optyczne!
  • KALEJDOSKOP NIESKOŃCZONOŚCI – Wejdź do wnętrza kalejdoskopu i obserwuj obrazy otrzymywane przez wielokrotne odbicia od luster znajdujących się we wnętrzu kalejdoskopu. Zwróć uwagę na symetrię obrazu. Poruszając się, obserwuj jego kolejne transformacje.
  • EINSTEIN 3D – Stań naprzeciw głowy słynnego uczonego. Popatrz mu w oczy, następnie zacznij się kołysać w lewo i w prawo. Co widzisz?
  • TELEGRAF AKUSTYCZNY – Ustawcie się przy dwóch końcach przyrządu i spróbujcie ze sobą porozmawiać. Gdy jedna osoba będzie mówiła do lejkowatej końcówki, druga osoba może słuchać wypowiedzi przykładając ucho do końcówki odbiorczej. Możecie spróbować rozmawiać nawet szeptem. Następnie spróbujcie porozmawiać bez użycia telegrafu, stojąc w tych samych miejscach. Słyszycie różnicę?
  • TWARZĄ W TWARZ – Usiądźcie po dwóch stronach lustra i spójrzcie przed siebie. Co widzicie?
  • Pokazy baniek mydlanych
  • Punkt malowania twarzy dla najmłodszych
  • Spotkanie z „szalonym naukowcem”

 

Wszystkie ww. aktywności będą organizowane przed Muzeum i nie jest na nie wymagana wcześniejsza rejestracja.

W Gmachu Głównym Muzeum odbywać się będzie szereg innych aktywności, organizowanych przez Województwo Małopolskie i Eksperymentatorów, a także przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. Na te wydarzenia obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tej szerokiej oferty. W wyszukiwarce wydarzeń wystarczy wybrać jedną z ww. instytucji i zapoznać się z jej programem przygotowanym w Muzeum specjalnie na „Małopolską Noc Naukowców 2022”.

Informacje:

ADRES : ul. Jana Pawła II 39, Kraków

LOKALIZACJA WYDARZENIA : Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Skip to content