Oprowadzanie po Muzeum Lotnictwa Polskiego dla wszystkich

Opis wydarzenia:

Organizator: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Zapraszamy na podstawowe oprowadzanie po muzealnych ekspozycjach. Podczas zwiedzania zobaczyć będzie można wszystkie wystawy wraz z ich podstawowym przedstawieniem – ogólny charakter zwiedzania bez wchodzenia w głębokie szczegóły, spacer z opowieścią lotniczą i przedstawieniem eksponatów.

W programie:

– Zapoznanie się z lotnictwem I wojny światowej na ekspozycji Skrzydła Wielkiej Wojny.

– Zapoznanie się z techniką lotniczą i historią lotnictwa w okresie międzywojennym i II wojny światowej w hangarze głównym.

– Zapoznanie się z pionierskimi konstrukcjami lotniczymi na wystawie Magazyny Historii.

– Pobieżne zapoznanie się z podstawowymi rodzajami silników lotniczych w silnikowni.

Zwiedzanie trwa około godzinę.

Oprócz zwiedzania Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w ramach „Małopolskiej Nocy Naukowców 2022” na terenie Muzeum przygotowano moc innych atrakcji, organizowanych przez Województwo Małopolskie i Eksperymentatorów, a także przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon.

Na większość tych wydarzeń obowiązuje wcześniejsza rejestracja (z wyjątkiem aktywności plenerowych dostępnych dla wszystkich zainteresowanych).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tej szerokiej oferty. W wyszukiwarce wydarzeń wystarczy wybrać jedną z ww. instytucji i zapoznać się z jej programem przygotowanym w Muzeum specjalnie na „Małopolską Noc Naukowców 2022”. 

Tylko wydarzenia zamieszczone na stronie www.nocnaukowcow.malopolska.pl, organizowane przez Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, stanowią część programu „Małopolskiej Nocy Naukowców 2022”. Poza tymi aktywnościami Muzeum w dniu 30 września 2022 r. działa na zasadach określonych na stronie internetowej www.muzeumlotnictwa.pl.

Informacje:

ADRES : ul. Jana Pawła II 39, Kraków

LOKALIZACJA WYDARZENIA : Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Skip to content