Oprowadzanie po Muzeum Lotnictwa Polskiego ogólne dla dociekliwych entuzjastów lotnictwa

Opis wydarzenia:

Organizator: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Zapraszamy na szczegółowe oprowadzanie po muzealnych ekspozycjach. Podczas zwiedzania zobaczyć będzie można wszystkie wystawy wraz z ich przedstawieniem – w tej opcji będzie czas na zadawanie więcej pytań, zgłębianie zagadnień związanych z historią i techniką. Jeżeli są zagadnienia związane z lotnictwem, o które zawsze chcieliście zapytać, to jest to ten czas.

W ramach zwiedzania:

– Zapoznanie się z lotnictwem I wojny światowej na ekspozycji Skrzydła Wielkiej Wojny. Szczegółowe omówienie najbardziej charakterystycznych rozwiązań technicznych z tego okresu, jak synchronizator broni pokładowej i silnik rotacyjny.

– Zapoznanie się z techniką lotniczą i historią lotnictwa w okresie międzywojennym i II wojny światowej w hangarze głównym, z naciskiem na polskie konstrukcje przedwojenne.

– Zapoznanie się z pionierskimi konstrukcjami lotniczymi na wystawie Magazyny Historii.

– Omówienie rodzajów silników lotniczych w silnikowni.

Zwiedzanie trwa około godzinę.

Link do rejestracji

Oprócz zwiedzania Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w ramach „Małopolskiej Nocy Naukowców 2022” na terenie Muzeum przygotowano moc innych atrakcji, organizowanych przez Województwo Małopolskie i Eksperymentatorów, a także przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon.

Na większość tych wydarzeń obowiązuje wcześniejsza rejestracja (z wyjątkiem aktywności plenerowych dostępnych dla wszystkich zainteresowanych).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tej szerokiej oferty. W wyszukiwarce wydarzeń wystarczy wybrać jedną z ww. instytucji i zapoznać się z jej programem przygotowanym w Muzeum specjalnie na „Małopolską Noc Naukowców 2022”. 

Tylko wydarzenia zamieszczone na stronie www.nocnaukowcow.malopolska.pl, organizowane przez Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, stanowią część programu „Małopolskiej Nocy Naukowców 2022”. Poza tymi aktywnościami Muzeum w dniu 30 września 2022 r. działa na zasadach określonych na stronie internetowej www.muzeumlotnictwa.pl.

Informacje:

ADRES : ul. Jana Pawła II 39, Kraków

LOKALIZACJA WYDARZENIA : Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Skip to content