( Rejestracja została zakończona, nie ma już wolnych miejsc. ! )

Oprowadzanie po Muzeum Lotnictwa Polskiego ogólne dla dociekliwych entuzjastów lotnictwa

Opis wydarzenia:

Organizator: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Obszar: Inny obszar

Zapraszamy na szczegółowe oprowadzanie po muzealnych ekspozycjach. Podczas zwiedzania zobaczyć będzie można wszystkie wystawy wraz z ich przedstawieniem – w tej opcji będzie czas na zadawanie więcej pytań, zgłębianie zagadnień związanych z historią i techniką. Jeżeli są zagadnienia związane z lotnictwem, o które zawsze chcieliście zapytać, to jest to ten czas.

W ramach zwiedzania:

  • Zapoznanie się z lotnictwem I wojny światowej na ekspozycji Skrzydła Wielkiej Wojny. Szczegółowe omówienie najbardziej charakterystycznych rozwiązań technicznych z tego okresu, jak synchronizator broni pokładowej i silnik rotacyjny.
  • Zapoznanie się z techniką lotniczą i historią lotnictwa w okresie międzywojennym i II wojny światowej w hangarze głównym, z naciskiem na polskie konstrukcje przedwojenne.
  • Zapoznanie się z pionierskimi konstrukcjami lotniczymi na wystawie Magazyny Historii.
  • Omówienie rodzajów silników lotniczych w silnikowni.

Zwiedzanie trwa około godzinę.

Rejestracja będzie prowadzona elektronicznie za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Rozpocznie się 21 września 2023 r. o godz. 9:00.

Tylko wydarzenia zamieszczone na stronie www.nocnaukowcow.malopolska.pl, organizowane przez Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, stanowią część programu „Małopolskiej Nocy Naukowców 2023”. Poza tymi aktywnościami Muzeum w dniu 29 września 2023 r. działa na zasadach określonych na stronie internetowej www.muzeumlotnictwa.pl.

Informacje:

ADRES : Jana Pawła II 39, Kraków

LOKALIZACJA WYDARZENIA : Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Skip to content