Świat Lema to już nie przyszłość. Trendy technologiczne 2022

Opis wydarzenia:

Organizator: Województwo Małopolskie i Eksperymentatorzy

Obszar: inteligentne i bardziej zielone miasta

Zapraszamy na spotkanie z wyjątkowym gościem 👨‍🦰 – dr. Maciejem Kaweckim.

W ramach swojego wystąpienia Pan dr Kawecki przedstawi 7 trendów technologicznych widocznych szczególnie w ramach wszystkich największych scen technologicznych, na których osobiście był w 2021 i 2022 roku, a więc CES w Las Vegas, GITEX w Dubaju, Display WEEK w San Jose, WMC w Barcelonie oraz Web Summit w Lizbonie. Do tych trendów należy w szczególności dataizm, deglobalizacja, transformacja klimatyczna, kryzys służby zdrowia, biologizacja technologii, świat lustrzanych odbić oraz technologia natury. Każdemu z trendów przyporządkowane zostaną najbardziej rewolucyjne osiągnięcia polskiej nauki oraz techniki, w tym rozwijane przez polskie startupy pokazujące jak Polska wpisuje się w powyższe trendy. Wystąpienie ma łączyć to, w czym dr Maciej Kawecki specjalizuje się szczególnie, a więc przewidywanie trendów technologicznych oraz prezentowanie aktualnych postępów polskiej myśli technicznej.

Pan dr Maciej Kawecki – powołany przez Komisję Europejską na funkcję Digital EU Ambassador. Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  Studiował również na Uniwersytecie w Sztokholmie oraz Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Ukończył z wyróżnieniem Europejską Akademię Dyplomacji. W 2017 r. laureat nagrody specjalnej za wkład w reformę ochrony danych osobowych w konkursie Prawników Liderów Jutra Dziennika Gazety Prawnej i Wydawnictwa Wolters Kluwer. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. pozycję, zostając uznanym „twarzą RODO w Polsce”. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc”.

Link do rejestracji

Oprócz wykładu dr. Macieja Kaweckiego w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie przygotowano moc innych atrakcji, organizowanych przez Województwo Małopolskie i Eksperymentatorów, a także przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Na większość tych wydarzeń obowiązuje wcześniejsza rejestracja (z wyjątkiem aktywności plenerowych dostępnych dla wszystkich zainteresowanych).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tej szerokiej oferty. W wyszukiwarce wydarzeń wystarczy wybrać jedną z ww. instytucji i zapoznać się z jej programem przygotowanym w Muzeum specjalnie na „Małopolską Noc Naukowców 2022”.

Informacje:

ADRES : ul. Jana Pawła II 39, Kraków

LOKALIZACJA WYDARZENIA : Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Skip to content