Nadchodząca edycja: 29 września 2023

Już 29 września 2023 roku odbędzie się Małopolska Noc Naukowców!

Zapamiętajcie tę datę. Zgodnie z tradycją Europejskiej Nocy Naukowców wydarzenie odbędzie się w ostatni piątek września. Do wielkiego naukowego piątku zostało jeszcze kilka miesięcy, ale my już powoli rozpoczynamy przygotowania.

W wydarzeniu planuje wziąć udział blisko 40 partnerów. Na tę liczbę składają się największe małopolskie uczelnie wyższe, instytuty naukowe, firmy B+R, biblioteki czy muzea.

Wspólnie stworzymy dla Was niesamowite doświadczenia, o których nie zapomnicie przez dłuuugi czas. Planujemy mnóstwo atrakcji dostępnych dla każdego i dotyczących różnych dziedzin (nauk ścisłych, przyrodniczych, humanistycznych czy innych). Nie zabraknie też sporej dawki wiedzy o kosmosie i poznawaniu wszechświata, bo przecież trwa Rok Kopernikański!

17. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców sporo uwagi skieruje także w stronę uczonego z Torunia. Na pewno nie zabranie ciekawych wykładów, łamigłówek czy ciekawostek dotyczących wielkiego Polaka. Śledźcie uważnie nasze profile w mediach społecznościowych, bo również tam dowiecie się wielu ciekawostek Koperniku!

*Ciekawostka
550 lat temu urodził się Mikołaj Kopernik, a z okazji trwającego Roku Kopernikańskiego w całej Polsce organizowane będą różne konferencje, seminaria, wykłady dotyczące wielkiego Polaka i astronoma. Co więcej, rozpoczął się Światowy Kongres Kopernikański. Zainaugurowano go na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w rocznicę urodzin astronoma – 19 lutego. Jego ideą jest przedstawienie wszystkich rzetelnych i znanych dotąd informacji o uczonym, oraz pokazanie wpływu naukowca nie tylko na rozwój nauki, ale także na sztukę czy kulturę. Kongres o formule kroczącej tworzą 4 polskie instytucje naukowe w tym Uniwersytet Jagielloński – partner Małopolskiej Nocy Naukowców. W ramach Kongresu 24-26 maja na Uniwersytecie Jagiellońskim, odbędą się spotkania z ekonomistami, filozofami oraz badaczami historii tych dziedzin.

Skip to content