O NOCY

HISTORIA ORAZ WAŻNE INFORMACJE

Małopolska Noc Naukowców!

To hasło jest znane chyba już każdemu mieszkańcowi regionu. I fakt ten nikogo już nie dziwi, bo za pasem kolejna odsłona naszego flagowego wydarzenia, które na przestrzeni lat trwale wpisało się w kalendarz popularnonaukowych imprez. Imprez lubianych i cenionych przez uczestników. Czy warto w niej uczestniczyć i czy to może być ciekawe? Naturalnie! Próżno szukać lepszej okazji, aby móc przyjrzeć się pracy naukowców z tak bliska, aby móc zapytać ich o to, o co zapytać na co dzień nie sposób. Tylko w jednym dniu w roku badacze będą tylko do Waszej dyspozycji, odpowiadając na dziwne i jeszcze dziwniejsze pytania. Bez wyjątku!

Małopolska Noc Naukowców – nie taka krótka historia!

Zaczynaliśmy skromnie, z dużą dozą ostrożności wierząc w powodzenie przedsięwzięcia. I tak w 2007 roku, jako pionierzy w skali kraju, zorganizowaliśmy pierwszą edycję Nocy. Efekt? Kilka objawów „choroby wieku dziecięcego”, ale z drugiej strony 3500 zadowolonych uczestników! Dostaliśmy od Was wyraźny sygnał, że taka formuła się podoba i że chcecie więcej i więcej….Cóż nam pozostało? Więcej pracy, kolejne edycje i coraz większa satysfakcja, bo Noc rozrosła się do rozmiarów, o jakich wcześniej nikomu się nie śniło. Konkrety? 2007 r.: 5 Partnerów, 3500 gości. 2020 r.: 30 Partnerów i 55 000 uczestników! Te liczby mówią same za siebie!

Wykres

Co już było oraz co nowego w tym roku?

Noc Naukowców 2022 – będzie wyjątkowa! Wzorem lat ubiegłych, nie zabraknie wspaniałych wrażeń, których dostarczą m.in. pokazy, eksperymenty, rozmowy z naukowcami i konkursy. A dzięki realizacji wydarzenia również w formie on-line będziemy mogli spotkać się nie tylko z pasjonatami nauki z Krakowa i Małopolski, ale i całej Polski!

noc naukowcow -o nas

Rezerwujcie czas i przygotujcie się na moc wrażeń!

Bądźcie z Nami 30 września 2022 r.!

Do zobaczenia!

Skip to content