Oprowadzanie po Muzeum Lotnictwa Polskiego dedykowane młodzieży

Opis wydarzenia:

Organizator: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Zwiedzanie specjalnie dostosowane do młodzieży pozwoli uczestnikom zapoznać się z historią lotnictwa oraz poznać podstawowe prawa fizyki i mechaniki stojące za zdolnością statków powietrznych do lotu. Zwiedzający będą mieli szansę obejrzeć zarówno najstarsze eksponaty znajdujące się w naszym muzeum, jak i te nowsze maszyny, osiągające zawrotne prędkości i imponujące różnymi rozwiązaniami technicznymi.

Opowieść dostosowana  do poziomu wiedzy szkolnej i prowadzona językiem dostosowanym do młodzieży szkolnej.

Zwiedzanie trwa około godzinę.

Oprócz zwiedzania Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w ramach „Małopolskiej Nocy Naukowców 2022” na terenie Muzeum przygotowano moc innych atrakcji, organizowanych przez Województwo Małopolskie i Eksperymentatorów, a także przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon.

Na większość tych wydarzeń obowiązuje wcześniejsza rejestracja (z wyjątkiem aktywności plenerowych dostępnych dla wszystkich zainteresowanych).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tej szerokiej oferty. W wyszukiwarce wydarzeń wystarczy wybrać jedną z ww. instytucji i zapoznać się z jej programem przygotowanym w Muzeum specjalnie na „Małopolską Noc Naukowców 2022”. 

Tylko wydarzenia zamieszczone na stronie www.nocnaukowcow.malopolska.pl, organizowane przez Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, stanowią część programu „Małopolskiej Nocy Naukowców 2022”. Poza tymi aktywnościami Muzeum w dniu 30 września 2022 r. działa na zasadach określonych na stronie internetowej www.muzeumlotnictwa.pl.

Informacje:

ADRES : ul. Jana Pawła II 39, Kraków

LOKALIZACJA WYDARZENIA : Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Skip to content