Patrzę, słucham, eksperymentuję! Wystawa interaktywna

Opis wydarzenia:

Organizator: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Obszar: Inny obszar

Każdy z nas w głębi jest wielkim naukowcem, eksperymentatorem ciekawym praw rządzących światem. Kto z nas nie zastanawiał się, dlaczego jabłko spada na ziemię albo czym tak naprawdę jest światło? Wielu pragnie poznać i zrozumieć reguły rządzące naszym światem. Jednak najlepszą drogą do zrozumienia jest samodzielne wykonanie doświadczeń, które w prosty sposób tłumaczą piękno fizyki.

Wystawa interaktywna poświęcona prawom rządzącym w przyrodzie będzie podróżą nie przez świat równań i wzorów, a przez krainę eksperymentów i samodzielnych poszukiwań praw fizyki. Stanie się okazją do przeprowadzenia szeregu różnorodnych doświadczeń. Pozwoli na lepsze zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości i na dostrzeżenie fizyki ukrytej w codziennym życiu. Uczestnicy będą mogli poczuć się jak prawdziwi odkrywcy i obudzić głęboko skrywaną naturę naukowca.

Podczas wystawy będzie można położyć się na łóżku z 5 tysięcy gwoździ, posłuchać piosenek granych przez pociąg lub spojrzeć na świat iluzji optycznych. Czeka na Was aż 30 eksperymentów, do wykonania własnymi rękoma!

⤵Mapa kampus AGH

Mapa lokalizacji wydziałów Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Informacje:

ADRES : al. Mickiewicza 30; 30-059 Kraków

LOKALIZACJA WYDARZENIA : Budynek C-2, V piętro

Skip to content