( Rejestracja została zakończona, nie ma już wolnych miejsc. ! )

W pogoni za cieniem. Opowieść łowcy zaćmień

Opis wydarzenia:

Organizator: Województwo Małopolskie

Obszar: inteligentne i bardziej zielone miasta

Jak to jest stanąć w cieniu Księżyca i doświadczyć nagłej nocy w środku dnia? O podróżach na drugi koniec świata w poszukiwaniu zaćmień Słońca – najbardziej wyjątkowych zjawisk w otaczającym nas zakątku Wszechświata – opowie popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy i podróżnik Karol Wójcicki.

Zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie!

Karol Wójcicki to pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.

Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie z przydomowego obserwatorium przybliża wszechświat ponad dwustu tysiącom śledzących go w sieci ludzi.

Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.

Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Na przestrzeni lat współpracował z licznymi planetariami i centrami nauki w całej Polsce. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej.

Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Rejestracja będzie prowadzona elektronicznie za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Rozpocznie się 21 września 2023 r. o godz. 9:00.

Oprócz wykładu Karola Wójcickiego w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie przygotowano moc innych atrakcji, organizowanych przez Województwo Małopolskie, w tym we współpracy z Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. Na część wydarzeń obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tej szerokiej oferty. 

1) INAUGURACJA MAŁOPOLSKIEJ NOCY NAUKOWCÓW 2023
2) POKAZY NAUKOWE „TRZY ŻYWIOŁY. TRZY POTĘGI. TRZY SIŁY.”
3) SZTUCZNA INTELIGENCJA – GDZIE JEJ POTRZEBUJEMY?
4) OPROWADZANIE PO MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO DEDYKOWANE DZIECIOM
5) OPROWADZANIE PO MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO DEDYKOWANE MŁODZIEŻY
6) OPROWADZANIE PO MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO DLA  ENTUZJASTÓW LOTNICTWA
7) OPROWADZANIE PO MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO DLA WSZYSTKICH
8) INTERAKTYWNY PUNKT INFORMACYJNY KOMISJI EUROPEJSKIEJ

Informacje:

ADRES : Jana Pawła II 39, Kraków

LOKALIZACJA WYDARZENIA : Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Skip to content