Pokazy naukowe i debata „Pokolenie Nauk(Y)” – inauguracja Małopolskiej Nocy Naukowców 2022

Opis wydarzenia:

Organizator: Województwo Małopolskie i Eksperymentatorzy

Obszar: inteligentne i bardziej zielone miasta

Oficjalne otwarcie „Małopolskiej Nocy Naukowców 2022” przez Pana Józefa Gawrona, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego

  • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „EKO-PLASTYKA – MAM NAUKOWEGO BZIKA” – ogłoszenie laureatów i wyróżnionych w konkursie
  • Pokazy naukowe – eksperymentatorzy z Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon zaprezentują moc dwóch żywiołów – ognia i wody. Pokażą, że te żywioły nie tylko ze sobą konkurują, ale też doskonale współpracują! Uczestnicy zobaczą serię niezwykłych i widowiskowych eksperymentów, m.in. płonącą dłoń, tornado w butelce, ogniste tornado, a także pokazy prezentujące siłę pary wodnej.
  • Debata „Pokolenie NaukY – jak młodzi naukowcy zmieniają świat” – rozmowa dr. Macieja Kaweckiego z młodymi naukowcami – osobami pełnymi pasji, które pomimo młodego wieku mają na koncie już wiele osiągnięć, a największe dopiero przed nimi. Ich doświadczenia będą na pewno inspiracją dla uczestników „Małopolskiej Nocy Naukowców”.
  • „Czy to magia, czy nauka” – pokazy prezentujące magię nauki, podczas których uczestnicy dowiedzą się ile magii jest w nauce.

 

Link do rejestracji

Oprócz inauguracji w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie przygotowano moc innych atrakcji, organizowanych przez Województwo Małopolskie i Eksperymentatorów, a także przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. Na większość tych wydarzeń obowiązuje wcześniejsza rejestracja (z wyjątkiem aktywności plenerowych dostępnych dla wszystkich zainteresowanych).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tej szerokiej oferty.

W wyszukiwarce wydarzeń wystarczy wybrać jedną z ww. instytucji i zapoznać się z jej programem przygotowanym w Muzeum specjalnie na „Małopolską Noc Naukowców 2022”.

Informacje:

ADRES : ul. Jana Pawła II 39, Kraków

LOKALIZACJA WYDARZENIA : Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Skip to content